Komora hiperbaryczna Lublin

.

Kontakt

Tel: 81 458 18 80 / 733 088 095
Email: kontakt@semper-med.pl

Lokalizacja

Aleje Zygmuntowskie 4, Lublin. Parter kompleksu basenowego Aqua Lublin

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 21:30
Sobota: 9:00 – 16:00

Komora hiperbaryczna to szczelnie zamknięte urządzenie, które wykorzystywane jest do przeprowadzenia nieinwazyjnego zabiegu tlenoterapii pod wysokim ciśnieniem – zwykle wyższym od atmosferycznego o 1,5 do 3 razy.

Jaki jest cel terapii tlenem w komorze hiperbarycznej? Jaki jest cel terapii tlenem w komorze hiperbarycznej?

Celem przebywania w komorze hiperbarycznej jest nasycenie organizmu pacjenta tlenem, co wspiera procesy fizjologiczne i regeneracyjne. W standardowych warunkach dostarczany poprzez oddychanie tlen rozpuszcza się głównie w osoczu krwi. Przebywanie w komorze hiperbarycznej o podwyższonym ciśnieniu umożliwia rozpuszczenie tlenu także w innych płynach ustrojowych i dotarcie do tkanek, które zwykle mają do niego utrudniony dostęp. Terapia tlenowa może więc mieć wpływ na przyspieszenie regeneracji organizmu, wspomóc gojenie się ran i poprawić ukrwienie tkanek. Wykorzystywana jest jako element rehabilitacji po kontuzjach.

Doświadczony zespół

Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie. W gabinecie fizjoterapii Semper Med dbamy o przyjazną atmosferę i dobre samopoczucie pacjentów.

Zróżnicowane techniki terapii i profesjonalny sprzęt

W naszej przychodni rehabilitacyjnej znaleźć można bogatą ofertę terapeutyczną z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń, takich jak komora hiperbaryczna, fala uderzeniowa czy laser wysokoenergetyczny.

Holistyczne podejście do zdrowia

W Semper Med w Lublinie oferujemy zabiegi, które stanowią wsparcie w procesie regeneracji organizmu, poprawiają ogólny stan zdrowia pacjentów oraz wpływają na ich lepsze samopoczucie i nastrój.

Komora hiperbaryczna w Lublinie.

Kiedy stosuje się terapię w gabinecie tlenoterapii hiperbarycznej? Kiedy stosuje się terapię w gabinecie tlenoterapii hiperbarycznej?

Terapia tlenowa znajduje zastosowanie w rehabilitacji oraz procesach regeneracyjnych, w zależności od wskazań medycznych. Po wykluczeniu przeciwwskazań, można ją stosować w przebiegu chorób neurologicznych, immunologicznych, infekcji, cukrzycy, migren, alergii, a także nadwagi.

Tlenoterapia hiperbaryczna wykorzystywana jest także profilaktycznie dla poprawy kondycji organizmu, zmniejszenia zmęczenia czy lepszej regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym.

Terapia tlenem może być stosowana jako metoda wspomagająca leczenie w niektórych przypadkach, takich jak:

Komora hiperbaryczna w Lublinie

Ile trwa zabieg i jak przebiega? Ile trwa zabieg i jak przebiega?

Cały zabieg trwa od godziny do półtorej, a w czas sesji wliczone jest również wypełnienie ankiety diagnostycznej w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz przygotowanie do zabiegu.

W zależności od problemu, zaleca się wykonywanie zabiegów codziennie lub co drugi dzień przez kilka tygodni.

Przygotowanie i przebieg zabiegu w komorze hiperbarycznej Przygotowanie i przebieg zabiegu w komorze hiperbarycznej

Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów podczas zabiegu, przed wejściem do komory hiperbarycznej proszeni są o zdjęcie biżuterii i odzieży, która posiada metalowe elementy. Dobrze jest także usunąć makijaż. Najważniejszy jest jednak brak przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Wejście do komory hiperbarycznej Wejście do komory hiperbarycznej

Pacjent wchodzi do pojedynczej komory, jednak istnieją także urządzenia mieszczące więcej osób. Urządzenie ma formę cylindrycznej kapsuły, która umożliwia kontrolowanie ciśnienia. Pacjent leży lub siedzi i skupia się na miarowym oddechu.

Zwiększenie ciśnienia w komorze Zwiększenie ciśnienia w komorze

Po zamknięciu drzwi komory hiperbarycznej ciśnienie wewnątrz stopniowo wzrasta. Możliwe jest odczuwanie pełności i zatkania uszu. W celu wyrównania ciśnienia pomocne jest przełykanie i ziewanie.

Oddychanie czystym tlenem Oddychanie czystym tlenem

Gdy ciśnienie w komorze osiągnie odpowiedni poziom, pacjenci rozpoczynają terapeutyczny proces oddychania czystym tlenem. Sesja trwa od 60 do 90 minut i zaleca się ją wykonywać nawet codziennie lub co drugi, maksymalnie trzeci dzień.

Zakończenie zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej Zakończenie zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej

Po zakończeniu zabiegu ciśnienie jest stopniowo obniżane, a pacjent może bezpiecznie opuścić komorę. Ponownie może wystąpić uczucie pełności w uszach, które jest normalne i znika po wyrównaniu ciśnienia. Powrót do codziennych zajęć jest możliwy od razu.

Przeciwwskazania do wykonywania tlenoterapii hiperbarycznej Przeciwwskazania do wykonywania tlenoterapii hiperbarycznej

Do głównych przeciwwskazań tlenoterapii w komorze hiperbarycznej należą:

Komora hiperbaryczna w Semper Med w Lublinie Komora hiperbaryczna w Semper Med w Lublinie

Semper Med w Lublinie to miejsce, w którym wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem komory hiperbarycznej. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji – w budynku Aqua Lublin. Oferujemy elastyczne godziny wizyt i bogatą paletę usług – od medycyny sportowej po fizjoterapię i wsparcie psychologiczne.

Jak wygląda nasza komora hiperbaryczna?

JEDNOOSOBOWA

Posiadamy jednoosobową komorę hiperbaryczną typu siedzącego.

WYGODNA

Podczas zabiegu możesz wygodnie usiąść, odprężyć się i poczytać ulubioną książkę.

DOTLENIAJĄCA

Zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz wygodę podczas każdej sesji.

Call Now Button
Umów wizytę