Semper Med Centrum Rehabilitacji w Lublinie

Semper Med Centrum Rehabilitacji

Chcemy, żeby Semper Med było miejscem, które będziecie mogli polecać swoim znajomym, którzy potrzebują wsparcia:
- fizjoterapeuty
- masażysty
- psychologa sportuSemper Med w swojej ofercie posiada najnowsze dostępne na rynku aparaty do Fali uderzeniowej, Terapii TECAR i Laseroterapii.

Zabiegi te w połączeniu z pracą manualną naszych rehabilitantów pozwalają na dużo szybsze efekty zdrowotne. W dzisiejszych czasach dla osób pracujących zawodowo fizycznie lub w pozycji siedzącej, stojącej lub w innych wymuszonych pozycjach najważniejsze jest zdrowie jak i szybki powrót do pełnej sprawności po rożnego rodzaju urazach. Możliwie szybka rekonwalescencja jest dla nas najważniejsza.

Jak wygląda pierwsza wizyta

Wywiad

Zanim przystąpimy do zabiegu nasi rehabilitanci przeprowadzają wywiad i zapoznają się dokumentacją medyczną jeśli taką posiadacie.

Ocena sytuacji

W celu przeprowadzenia oceny wad postawy Pacjent może zostać poproszony o zdjęcie odzieży wierzchniej.

Zabieg

Jeśli rehabilitant nie stwierdzi przeciwskazań przystępuje do wykonania zabiegu.

Co leczymy

Nasi rehabilitanci dzięki nieustannemu doskonaleniu swoich umiejętności potrafią pomóc w wielu dolegliwościach całkowicie je eliminując lub zmniejszając ich uciążliwość w codziennym życiu.

Bóle pleców

Ból pleców czy też kręgosłupa ma wiele przyczyn a nieleczony może wywoływać wiele innych dolegliwości.

Bóle w odcinku lędźwiowym

Choć ból w okolicy lędźwi kojarzy się z okresem ciąży, to występuje on niejednokrotnie również u mężczyzn.

Wady postawy

Wady postawy nad którymi nie pracuje się od najmłodszych lat mogą skutkować różnorodnymi problemami w życiu dorosłym.

Bóle ramion i barku

Mogą mieć one różny przebieg i różne podłoże. Najlepiej w celu diagnozy skonsultować się z naszym rehabilitantem.

Ból nadgarstków i dłoni

Potrafi być on bardzo uciążliwy. Szczególnie utrudnia prace osobom, które pracują codziennie przy komputerze.

Napięcia mięśniowe

Dyskomfort związany z napięciem mięśniowym często dotyka osoby, które wykonują prace w pozycji siedzącej: kierowców czy pracowników biurowych.

Bóle kolan

Staw kolanowy jest podatny na różne urazy szczególnie u osób uprawiających różne dyscypliny sportowe.

Ból łokcia

Ból w obrębie łokcia powodowany jest nie tylko schodzeniem o nazwie łokieć tenisisty czy golfisty, ale też miewa inne podłoże.

Mobilizacja blizn po cesarskim cięciu

Mobilizacja polega na opracowaniu skóry i przywróceniu jej właściwości sprzed powstania rany. Jest ona szczególnie ważna w przypadku blizny po cesarskim cięciu.

Nasz Zespół

Maryna Filanchuk

Technik masażu i rehabilitacji sportowej. Uczestniczyła w wielu specjalistycznych kursach związanych z masażem. Masaż traktuje jako zawód, a przede wszystkim swoją życiową pasje.

Dominika Sztajner-Wójtowicz

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra psychologii. Certyfikowany psychoterapeuta uzależnień, psycholog sportu i trener mentalny. Jej pasja do aktywności fizycznej, rozwijana od najmłodszych lat, znalazła swoje odzwierciedlenie w połączeniu psychologii z obszarem sportu. Jako wieloletnia tancerka i trenerka fitness prowadzi zajęcia z choreoterapii oraz ćwiczenia psychofizyczne. Swoje doświadczenie przez wiele lat zdobywała pracując z młodzieżą i dorosłymi, którzy borykają się z różnorodnymi wyzwaniami życiowymi. Jako psycholog sportu zajmuje się zarówno konsultacjami indywidualnymi jak i grupowymi dla całych drużyn w celu budowania stabilnego i silnego zespołu. Ponadto jako coach, realizuje warsztaty dotyczące umiejętności psychospołecznych, komunikacji interpersonalnej, Team Buildingu, a także radzenia sobie ze stresem.

Kinga Kowalczyk

Kinga Kowalczyk

Fizjoterapeutka oraz trenerka przygotowania motorycznego, specjalizująca się w rehabilitacji ortopedycznej oraz powrocie do sportu po operacjach lub kontuzjach. Na co dzień pracująca w gabinecie "Semper Med" oraz w "Fabryce Ogólnego Rozwoju" w Lublinie. Doświadczenie zbierała pracując z pływakami, zawodniczkami w piłce ręcznej kobiet, oraz w piłce nożnej zarówno drużyn żeńskich jak i męskich. Bierze udział w akcjach takich jak Akademia Młodych Orłów oraz Reprezentacji Polski WU17. Ukończyła liczne szkolenia dotyczące zarówno tematyki związanej z fizjoterapią jak i treningiem.

Jeśli chcecie zmienić swoje ciało - ćwiczcie i dbajcie o nie.
My Wam w tym chętnie pomożemy.
ZESPÓŁ SEMPER MED