Masaż sportowy

.
Kontakt

Tel. 606 434 734
Email: kontakt@semper-med.pl

Lokalizacja

Aleje Zygmuntowskie 4, Lublin. Parter kompleksu basenowego Aqua Lublin

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 21:30
Sobota: 9:00 – 16:00

Masaż sportowy wykonuje się aktywnym sportowcom, poza tym ten masaż można podzielić na kilka rodzajów: treningowy, przed zawodami, startowy, powysiłkowy, podtrzymujący. Tak naprawdę głównym zadaniem takiego masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych obciążeń występujących w sporcie. 

Każda dyscyplina sportu charakteryzuje się innym sposobem wykonania masażu, ponieważ zawodnicy rożnych dyscyplin poddawani są zupełnie innym siłom. Inaczej wykona się masaż sportowy u zawodnika kolarstwa, a inaczej u zawodnika sportów walki czy pływania. Masażysta pracujący w konkretnej dyscyplinie sportu musi wiedzieć, na jakie kontuzje narażony jest jego zawodnik oraz jak opracowywać konkretne partie mięśni aby uniknąć urazu. 

Więcej na temat MASAŻU SPORTOWEGO można przeczytać u nas na BLOGU 

 

Zastosowanie masażu sportowego

Masaż treningowy

Masaż treningowy ma utrzymać ciało sportowca czy to zawodowego czy amatora w oczekiwanej formie. Jego wykonanie zmniejsza ryzyko wystąpienia urazów podczas treningu.

Masaż startowy

Masaż całego ciała, w którym stosuje się głaskania i ugniatania, pamiętając o zasadzie oszczędzania tych grup mięśniowych, które przyjmą na siebie większość ciężaru.

Masaż powysiłkowy

Stosuje się w nim głaskanie, ugniatanie, oklepywanie. Ma on przynieść ulgę ciału, które wystawione było na wysiłek.