Terapia antycellulitowo-odchudzająca

.
Kontakt

Tel. 606 434 734
Email: kontakt@semper-med.pl

Lokalizacja

Aleje Zygmuntowskie 4, Lublin. Parter kompleksu basenowego Aqua Lublin.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 21:30
Sobota: 9.00 - 16.00

Terapia antycellulitowo-odchudzająca

Terapia jest dobierana indywidualnie po ocenie stadium cellulitu u konkretnego pacjenta lub pacjentki. Nasi terapeuci proponują w takich sytuacjach między innymi masaż ręczny, masaż bańką chińską, zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej, elektroterapię i drenaż limfatyczny. W zależności od rodzaju i stopnia cellulitu cały zabieg jest dobierany indywidualnie, w trakcie zabiegu wykorzystywane są wszystkie możliwe opcje dla danej tkanki tłuszczowej. Zabieg poprzedzony jest wywiadem, który pomaga jeszcze trafniej dobrać metody pracy.

Do masażu limfatycznego najlepiej sprawdzają się mankiety w formie spodni – w Semper Med posiadamy spodnie ośmiokomorowe. Jak wygląda taki zabieg? Komory uciskają kończynę od dołu w górę, najpierw napełniając się i wypuszczając powietrze na przemian, by później, kiedy sekwencja przesuwa się dalej, utrzymywać ucisk aż do końca cyklu. Następnie cały cykl powtarza się.

Kolejnym skutecznym i wykorzystywanym przez nas sposobem leczenia cellulitu są zabiegi fali uderzeniowej. Fala uderzeniowa powoduje w komórkach liczne przemiany, które prowadzą do poprawy wyglądu i jakości skóry. Fala ta, stosowana w miejscach występowania cellulitu, wprawia w drgania komórki tkanki łącznej, dzięki czemu poprawia się jej napięcie i elastyczność, a to zapobiega wydostawaniu się komórek tłuszczowych w warstwie podskórnej. Zabieg stymuluje ponadto mikrokrążenie w tkankach, co poprawia metabolizm komórek oraz przepływ krwi i limfy. Rozbijamy również komórki tłuszczowe – adipocyty, które – dzięki poprawie krążenia – drenowane są do wątroby, gdzie zostają zmetabolizowane.

Efektem zabiegów fali uderzeniowej jest zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, wygładzenie, uelastycznienie oraz napięcie skóry, co powoduje widoczne zmniejszenie cellulitu. Elektrostymulacja i elektroterapia to idealny sposób na regenerację i odbudowę tkanek. Działa odżywczo na komórki, poprawia krążenie, stymuluje produkcję kolagenu oraz pobudza mięśnie.  Zabiegi elektroterapii stosowane na całe ciało mają na celu np. redukcję cellulitu, rozstępów, miejscowe usunięcie tkanki tłuszczowej, ujędrnienie i ogólną poprawę kondycji skóry.