Olejki eteryczne. Przeczytajcie naszą historię do końca.

olejki blog

Jeden z naszych pracowników będąc w kiosku z artykułami zielarskimi po olejki zapachowe do masażu usłyszał pewną rozmowę:

Pani przede mną kupuje herbatki ziołowe i chce już płacić, gdy nagle zadaje pytanie o olejki aromatyczne stojące obok kasy.

Pani pokazuje i prezentuje zapachy i tłumaczy do czego służą. No i się zaczyna „ wie pani to w tym kominku można sobie nalać i wąchać, albo do kąpieli sobie wlać kilka kropli”. Klientka wygląda na zaciekawioną, gdyż ciągnie temat dalej.

Klienta: Ile kropli należy wlać i jak je stosować?

Ekspedientka: „Do kominka pani wlewa odrobinę wody i kapie parę kropel, a do kąpieli to Pani sobie wlewa tak 15-20 kropli do wody i wtedy Pani ma kąpiel taką aromaterapeutyczną”.

To jest klasyczny przypadek wprowadzania klienta w błąd. Ale gdzie ten błąd? Otóż wszystko byłoby prawidłowo gdyby ekspedientka wytłumaczyła, jak prawidłowo korzystać z olejku w przypadku kąpieli.

A więc jak?

Zasada jest bardzo prosta, otóż zanim zaczniemy wlewać wodę do wanny musimy przygotować olejki.
Bierzemy łyżkę stołową wysoko procentowego alkoholu (wódka lub spirytus) i do tego alkoholu wlewamy dopiero odpowiednią ilość olejku aromaterapeutycznego. Tak przygotowaną miksturę wlewamy do wanny i dopiero puszczamy wodę.

Proste!

Zasada jest jedna, w momencie jak byśmy wlali sam olejek do wody to, możemy zaobserwować zjawisko pływających tłustych oczek jak w rosole, to jest nasz olejek. On wcale się nie rozpuścił, a jedynie pływa na powierzchni wody. W przypadku kiedy zrobimy to z alkoholem i najpierw wlejemy olejek i dopiero puścimy wodę, to olejki się rozpuszczą w wodzie – alkohol rozbija cząsteczki olejku, przez co olejek jest nie tylko wchłaniany poprzez zapach ale także skórę.

 

Także życzę wszystkim pięknych chwil spędzonych w ciepłej aromatycznej kąpieli ☺

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapraszamy do lektury

Mamy nadzieję, że na naszym blogu znajdziecie wiele przydatnych dla siebie informacji. Będziemy zamieszczać tu artykuły i wpisy z zakresu naszej działalności. Przeczytać więc będziecie mogli ciekawostki na temat masażu, wad postawy ale też poruszać się będziemy w obrębie tematów pokrewnych. Nie zabraknie ciekawostek jak dbać o ciało i ducha. Jeśli będziecie chcieli, żeby poruszyć jakiś konkretny temat piszcie do nas.

Kontakt

Tel. 606 434 734
Email: bwybranski@gmail.com

Lokalizacja

Aleje Zygmuntowskie 4, Lublin. Parter kompleksu basenowego Aqua Lublin.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 21:30

Semper Med Centrum Rehabilitacji

Chcemy, żeby Semper Med było miejscem, które będziecie mogli polecać swoim znajomym, którzy potrzebują wsparcia w różnych dolegliwościach narządu ruchu. Będzie to dla nas najlepszą motywacją. Nic tak bowiem nie cieszy, jak klient, który jest na tyle zadowolony by polecać dalej.
Zespół Semper MED

Semper Med w swojej ofercie posiada najnowsze dostępne na rynku aparaty do Fali uderzeniowej i Laseroterapii.

Zabiegi te w połączeniu z pracą manualną naszych rehabilitantów pozwalają na dużo szybsze efekty zdrowotne. W dzisiejszych czasach dla osób pracujących zawodowo fizycznie lub w pozycji siedzącej, stojącej lub w innych wymuszonych pozycjach najważniejsze jest zdrowie jak i szybki powrót do pełnej sprawności po rożnego rodzaju urazach. Możliwie szybka rekonwalescencja jest dla nas najważniejsza.